כלבים וחתולים וילד חדש

מזל טוב! יש ילד חדש בבית. מקור לשמחה, לכל הדעות. עבור בעלי החיים שלנו ייתכן מאוד שילד חדש בבית, בעיקר ילד ראשון אך לא רק, הינו מצב אשר ידרוש הסתגלות. במאמר זה נדון בדרכים אשר יכולים להקל הן עליכם והן על בעלי החיים שלכם את ההסתגלות לאינטראקציה החדשה בין בעלי החיים לילד החדש.

ההרגלה של בעל החיים אל התינוק, על מנת שתהיה מוצלחת ככל שניתן, יכולה להתחיל אף לפני הלידה. ישנם כל מיני אלמנטים אשר יעזרו לבעל החיים להיות יותר רצפטיבי למצבי שינוי. אילוף, לדוגמא, עוזר להרגיע את בעל החיים בכל מיני מצבים שאליהם עלול להיכלא. אפילו פקודות נורמטיביות, כמו ״שב״ ו״ארצה״ יכולים לשחק תפקיד משמעותי בהרגעת בעל החיים במצבים שאינם מוכרים לו (בעל החיים מתמקד בעולם המוכר שלו, ביצוע פקודה וקבלת חיזוק חיובי בתמורה). 

בהכרת בעל חיים לילד החדש, כמו בכל אלמנט חדש אותו אנחנו מכניסים לחיי בעלי החיים שלנו, אנחנו מעוניינים ליצור התנייה (מלשון תנאי) חיובית. איך יוצרים התנייה חיובית? בגדול, העיקרון המנחה הוא הענקת חיזוק חיובי לבעל החיים בכל פעם שנתקל באלמנט אותו אנחנו מכניסים לחייו, ובכך עם הזמן יקשר בעל החיים את אותו אלמנט כ״חיובי״.

כך, בהצגת ילד חדש לבעל החיים מומלץ לפנק את בעל החיים בחיזוקים, כגון חטיפים, ביד רחבה. ההמלצה הגורפת היא להתחיל את ההיכרות של בעל החיים עם ריח הילד עוד טרם הגעתו הביתה. כלומר, הצגת שמיכה או משהו אחר הנושא את ריח הילד לבעל החיים תוך כדי מתן חיזוק חיובי.

מאמרים נוספים:

טיפים נוספים:

השלב הבא - הצגת הילד עצמו לבעל החיים. כמו קודם, גם כאן חשוב לשמור על מתן חיזוקים חיוביים על מנת ליצור התנייה יעילה. כמו כן, דגש נוסף שיש לשים לב אליו הוא שאנחנו מעוניינים לאפשר לבעל החיים להריח ולהכיר את הילד אך לא לכפות עליו את האינטראקציה. כלומר, לא להחזיק אותו בכוח בקרבת הילד. יש להתאזר בסבלנות, קשר בין בעל החיים לילד לא יווצר בין יום ולוח הזמנים משתנה בין בעל חיים לבעל חיים.  

ההסתגלות המהירה ביותר נצפת אצל בעלי חיים אשר כבר נחשפו לילדים בעבר. לכן, המלצתנו היא להתחיל ליצור אינטראקציות בין בעלי החיים לילדים מבעוד מועד. התקופה הטובה ביותר ליצירת אינטראקציות כאלה הינה ב״תקופה הקריטית״ של בעל החיים, בכלבים תקופה זו מוגדרת כבין גיל 8 שבועות ל8 חודשים. בתקופה זו בעל החיים רצפטיבי ביותר לאינטראקציות חדשות וכל אינטראקציה שיחשף אליו בשלב זה יכולה להרגיל אותו אפילו לכל חייו. 

נדגיש שוב, היאזרו בסבלנות. כל בעל חיים מגיב אחרת. יש כאלו שידרשו יותר עבודה, לעיתים אף עזרה מקצועית של מאלף, אבל הכנסת ילד חדש לחיי בעל החיים שלכם לא צריכה להוות מכשול. בהצלחה!
להזמנת ביקור בית או לשאלות נוספות ניתן ליצור קשר במייל david@homevettelaviv.com או בטלפון 054-392-3010.
 

ד"ר דויד עמנואל

הוטרינר לחיות המחמד שלך

074-710-74-28

phone6, phone, contact, telephone, support, call
home10, home, house, building

וטרינר נייד בתל אביב והסביבה

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

david@homevettelaviv.com


לקבלת פרטים וזימון תור

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

clock3, clock, time, schedule

טיפולי שגרה- א׳-ה׳ 8 עד 20 | ו׳ 8 עד 13
טיפולים במצבי חירום 24/7